Śluby wieczyste

W niedzielę 19 lutego 2017 roku trzecia już siostra z Polski, siostra Maria od św. Joanny (Paulina Augustyniak z Warszawy) w pokoju i wdzięczności Bogu przekroczyła kolejny etap na drodze swojej formacji i złożyła śluby wieczyste. W jej sercu brzmiało „podwójne” Magnificat, związane ze ślubami wieczystymi i uroczystością św. Joanny, jej patronki.

p2Kilka dni wcześniej, przed tym wielkim wydarzeniem jej brat-bliźniak, który jest kapłanem przyjechał z Polski. Niestety ze względów zdrowotnych nie mógł osobiście w tych uroczystościach uczestniczyć tata siostry, ale jego ojcowska miłość towarzyszyła jej cały czas i był zjednoczony myślą i duchem ze swoimi dziećmi, a one choć na odległość były zjednoczone z tatą.

Mszy świętej przewodniczył ks. Biskup Michel Santier i on przyjmował śluby siostry.

Mszę świętą uświetnił akompaniament muzyczny w wykonaniu pięknie grającej na fortepianie Anny, oblatki z klasztoru w Thiais, oraz fletu i organów. Wieczorem nowa profeska wieczysta rozpoczęła 10. dniowe rekolekcje „oblubieńcze” w ścisłym milczeniu i skupieniu, w zażyłości z Oblubieńcem sam na sam.

 

p3

 

a2

 

v4