Święty Józef – konkretna pomoc

Figurka św. Józefa w ogrodzie, w klasztorze Sióstr Anuncjatek w Thiais

Święty Józef, jako jeden z patronów naszego Zakonu jest czczony w naszym grąblińskim klasztorze. Na korytarzu, tuż przy kaplicy, stoi jego figurka, która została nam ofiarowana przez panią Helenę z Bractwa, po usłyszeniu mojego świadectwa o konkretnej pomocy św. Józefa.

Było to jeszcze przed moim wstąpieniem do Zakonu Sióstr Anuncjatek we Francji. Bardzo chciałam zamieszkać wraz z koleżanką na jeden rok w trudnej dzielnicy na przedmieściach Paryża, aby pomagać dzieciom, spędzającym całe dnie na ulicy. Wydawało mi się to marzeniem niemożliwym do spełnienia. We Francji aby uzyskać mieszkanie z niskim czynszem w takiej dzielnicy, trzeba spełnić konkretne warunki. Na szczęście Caroline, moja koleżanka, nie uległa zniechęceniu i z entuzjazmem zaproponowała abyśmy napisały list do św. Józefa. A brzmiał on tak:

„Św. Józefie prosimy Cię o 3-pokojowe mieszkanie z balkonem, w dzielnicy X, obok Pana X (wychowawca), czynsz – max do 2.500 franków miesięcznie. Oczywiście, jeśli jest to zgodne z wolą Bożą”. Podpisałyśmy list i wsunęłyśmy go pod figurkę św. Józefa i odmawiałyśmy nowennę za jego wstawiennictwem.

Otrzymałyśmy wszystko dokładnie tak jak prosiłyśmy!

Rok późnej, jako pielęgniarka szukałam pracy w Paryżu. Nie wahałam się ponownie prosić św. Józefa o pomoc. Szybko znalazłam posadę na dobrych warunkach. Czułam się jakby prowadzona przez niego do szpitala, który najbardziej mi odpowiadał.

O Święty Józefie, nasz Opiekunie, który jesteś tak blisko nas jak byłeś blisko Maryi, wspomagaj nas w naszych sprawach materialnych i duchowych, na chwałę Bożą!

Siostra Maria od Miłosierdzia Bożego ovm

Figurka św. Józefa w naszym klasztorze
Figurka św. Józefa w ogrodzie Sióstr Anuncjatek w Thiais

4 thoughts on “Święty Józef – konkretna pomoc”

  1. Piękne!
    Chyba Siostry również obejrzały film „Opiekun”, a jeśli nie, polecam 🙂

  2. Bardzo proszę o modlitwę za mojego męża: o uświadomienie wyrządzonych krzywd, o żal za grzechy, Spowiedź Świętą i przemianę. Święty Józefie proszę pomóż.

Comments are closed.

Scroll to Top