Warsztaty formacyjne dla młodych sióstr

W dniach 23-24-25 lipca 2022 w części dla gości naszego klasztoru w Grąblinie odbyły się  warsztaty prowadzone przez panią Agatę Rusak (Psycholog) dla sióstr na etapie formacji początkowej. Tematem spotkania była: „Praca nad przeżywaniem i przyjmowaniem własnych zranień.”

W naszym klasztorze zgromadziły się młode siostry wraz ze swoimi formatorkami ze Wspólnoty Jerozolimskiej z Warszawy, z Karmelu w Gdyni oraz ze Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej.

Formatorki towarzyszące młodym siostrom miały również okazję w tym czasie podzielić się między sobą doświadczeniami, pytaniami, być dla siebie wsparciem.

Centralnym momentem warsztatów było wspólne odegranie  bibliodramy z przypowieścią o Dobrym Samarytaninie, w naszym ogrodzie w niedzielne popołudnie. Ćwiczenie to pokazuje jak każdy człowiek na widok cierpiącego bliźniego może różnie się zachować. Można wybrać postawę nienawiści i postępować jak zbójcy, można być obojętnym jak kapłan i lewita, a można również wybrać miłość i współczucie jak Samarytanin. To było bardzo ubogacające doświadczenie: spotkanie z własnymi uczuciami w świetle Słowa Bożego.

W niedzielę po południu zaplanowano również zwiedzanie Sanktuarium Licheńskiego!

Powierzałyśmy NMP Licheńskiej nasze wspólnoty i wszystkie intencje nam powierzone.

Piękne były  te siostrzane dni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.